• Dni i godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 17:00

Wystartowała ustawa hazardowa


Od 01 lipca 2017 roku ustawa hazardowa blokuje nielegalne strony .

W związku z faktem, iż Ministerstwo Finansów zaprowadziło „Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą” (art. 15f Ustawy o grach hazardowych), dostawcom Internetu przypadł nowy obowiązek do zrealizowania, mianowicie obowiązek blokowania hazardowych stron www widniejących w w/w wykazie, który będzie publikować i systematycznie uzupełniać resort finansów. Introlan tak jak inni operatorzy wdrożył blokowanie stron zgodnie z ustawą. Więcej można się dowiedzieć na https://www.hazard.mf.gov.pl/
Najważniejsze nowe zapisy ustawy:

  • Poker i gry hazardowe w internecie zostały objęte monopolem państwa. Gry kasynowe będą obsługiwane przez stworzoną na ten cel państwową firmę.
  • Powstał rejestr domen niezgodnych z obowiązującą ustawą. Na liście znajdują się firmy bukmacherskie nie posiadające polskiej licencji oraz wszystkie niepaństwowe pokerroomy i kasyna.

  • Strony z rejestru domen niezgodnych pozostają blokowane przez usługodawców internetowych dla użytkowników IP łączących się z terytorium Polski.

  • Dla ułatwienia procedury blokowania stron internetowych niezgodnych z ustawą, nie będą wymagane wyroki sądowe czy żmudne procedury, wystarczy dopisanie strony do rejestru a dostawcy internetu będą mieli jedynie 48 godzin na zablokowanie zgłoszonej strony, za brak blokady grożą wysokie kary .

  • Banki i pośrednicy finansowi zostali zobowiązani do blokowania płatności na rzecz firm bukmacherskich, pokerowych i hazardowych.

  • Turnieje pokerowe są możliwe do organizowania na terenie Polski poza kasynami wymagane jednak na to specjalne pozwolenie, fundusz nagród może być bardzo niski (nagrody rzeczowe do łącznej kwoty 2 tys.) i obłożone wysokim podatkiem.

  • Automaty hazardowe mogą znajdować się także poza kasynami, ale wyłącznie w punktach prowadzonych przez spółkę skarbu państwa.